WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH

 

SALONIKOWE WIEŚCI

 04 MARCA 2020 r.

W SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16

  WYSTAWA PRAC MALARSKICH DOROTY SZCZUREK

 

pt. ,,OBRAZKI PRZYŚNIONE NAD RANEM”

Pani Dorota jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Polonistką z wykształcenia, a z zamiłowania artystką. Od zawsze uwielbiała poezję i literaturę dziecięcą. Malować zaczęła kilka lat temu, a akwarelą zainteresowała się zupełnie niedawno. Stało się to jej pasją… codziennością.

Bogata wyobraźnia, pomysły oraz staranne wykonanie prac świadczą
o niezwykłej wrażliwości autorki.
Podczas środowego spotkania w naszej filii młoda malarka opowiadała w jaki sposób,
i jakimi metodami obrazki zostały namalowane.

 

”Wszystkie moje prace namalowane są akwarelą. Technika ta polega na malowaniu rozcieńczonymi w wodzie pigmentami na bawełnianym papierze. Akwarela pozwala na uzyskanie różnorodnych rezultatów od jasnych
i prześwitujących kompozycji,aż po nasycone kolorem i wyraźne. Pomimo wachlarza możliwości jakie ze sobą niesie, nie daje prawie żadnej możliwości poprawek. Często używam również pisaków i tuszów, aby nadać ilustracji charakteru, dopracować szczegóły lub uzyskać nowy efekt”.

 

Tematem prac jest otaczająca nas przyroda
– zwierzęta, kwiaty oraz bajkowe postacie.

Ta magiczna sceneria wprowadza w klimat spokoju i ciepła. Na chwilę przenosi obserwatorów do wspomnień z czasów swojego dzieciństwa.

Ilustracje Pani Doroty wykonane zostały z wyjątkową dbałością i estetyką, która zachwyca pięknymi pastelowymi kolorami. W każdą z akwareli włożony został kawałek serca naszego gościa. Artystka wzbogaciła również swoją wystawę w ciekawe i niepowtarzalne kartki okolicznościowe.

Ten malarski wernisaż potrwa do końca marca 2020 r.
Zatem razem z naszym miłym gościem zapraszamy do odwiedzin naszej książnicy-

Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej

BIBLIOTEKA NA KAŻDĄ PORĘ

Pozdrawiam
Ewa Wesołek

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.