WARSZTATY LITERACKIE DLA DZIECI.

 

 SALONIKOWE WIEŚCI

WARSZTATY LITERACKIE DLA DZIECI

Wierszyki. Baśnie. Bajeczki.

Warsztaty literackie to spotkania dzieci z bohaterami bajek.  Obcowania z książką uwrażliwia na wartości takie jak: szacunek, dobro, odpowiedzialność, empatia. Każde spotkanie dostosowane jest do wieku dzieci, bo zawsze najważniejsza jest interakcja z odbiorcami.

Na warsztatach wprowadzajmy  najmłodszych w magiczny świat poezji, bajki i baśni. Wspólnie uczymy się analizować i interpretować utwory literackie. Identyfikujemy się z poznanymi bohaterami.

 

Literatura proponowana przedszkolakom rozwija ich wyobraźnię i zachęca do samodzielnego myślenia. Dzieci pogłębiają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie, a przy okazji odkrywają w sobie twórczy potencjał, co sprawia, że warsztaty są  również doskonałą zabawą.

Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom i nauczycielom za udział w literackiej zabawie, przy okazji której dzieci poznały również naszą bibliotekę.
Promocja książki wśród najmłodszych przyczynia się do wzrostu czytelnictwa w grupie wiekowej od 4 do 6 lat, co stanowi dobrą prognozę na przyszłość.

Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.