SALONIOKOWE WIEŚCI. W LUTYM W DIALOGU CYGAN.


SALONIK ARTYSTYCZNY Filii nr 16

 

Zapraszamy do dyskusji o książce

Lidii Ostałowskiej „Cygan to Cygan”

“Znakomite opowieści o Romach Lidii Ostałowskiej po kilkunastu latach od pierwszego wydania wciąż nie tracą na aktualności. Niestety. Mimo upływu lat, zaangażowania prywatnych organizacji i międzynarodowych agend sytuacja Romów wciąż pozostaje zła, nierzadko zmieniła się na gorsze. Żadne z postkomunistycznych państw nie wypracowało dobrego modelu współistnienia z mniejszością romską, która – na co dzień niewidoczna – przypomina o sobie niemal wyłącznie w nagłówkach alarmujących newsów: deportacje z Francji, budowa gett na Słowacji, zakaz żebrania w Polsce. Cygan to Cygan pokazuje złożoność środowiska romskiego, na którą nakładają się mentalność gadziów i tożsamość narodowa państw, w których żyją Limalo, Marika, Ziutek, Badzio, Romek i wielu innych, z paszportem polskim, bułgarskim, serbskim, węgierskim…”

http://merlin.pl/Cygan-to-Cygan_Lidia-Ostalowska/browse/product/1,1032307.html?gclid=CIX43sWs9cICFQHJtAodGQ8AYQ#fullinfo

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – DIALOG

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.