SALONIKOWE WIEŚCI. CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

 

SALONIK ARTYSTYCZNY Filii nr 16

Serdecznie witamy naszych czytelników.

Dzisiaj szczególne powitanie i ukłony dla przedszkolaków z Przedszkola nr 40 oraz ich wspaniałych opiekunów.

Ostatnie dni października poświęciliśmy naszym najmłodszym miłośnikom literackich opowieści. Ten czas przeznaczyliśmy przedszkolakom. W naszym SALONIKU ARTYSTYCZNYM w dniach 25.10 – 27. 10. 2011 r. trwała się akcja  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Zadaniem bibliotekarza jest między innymi pomoc dzieciom w ich rozwoju intelektualnym i emocjonalnym.
Ważne jest, by przekonać dziecko do przyjemności czytania.  A nasza praca z użytkownikiem rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. I tu pojawia się potrzeba obcowania z treścią książki i ilustracjami. Pojawia się ona wcześniej niż umiejętność czytania. Ilustracje kształtują upodobania estetyczne. W tym czasie narasta chęć poznawania otaczającego świata. Ważną rolę w poznawaniu rzeczywistości może odegrać książka, która dostarcza dziecku pozytywnych emocji i przeżyć.
Dzięki książce dziecko pobudza wyobraźnię. Książka kształtuje i rozwija osobowość.
Kilkuletnie dziecko chętnie wraca do ulubionych i znanych mu bajek. Podświadomie unika niespodzianek, nie ma potrzeby szukania nowych wydarzeń. To, co znane daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pewności.

Jako bibliotekarze filii nr 16 dziękujemy wszystkim opiekunom z Przedszkola nr 40 – to dzięki tak wspaniałym Paniom, dzieci mogły uczestniczyć w bibliotecznych zajęciach.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Zobaczcie te zamyślone i zasłuchane dziecięce twarze.

 Teraz dzieci odpowiadają na pytania

Zainteresowani  ilustracjami

 

Rozśpiewani

Prezenty na pożegnanie

Relacja fotograficzna Ewa Wesołek.

Obecność książki w życiu dziecka jest tak samo niezbędna, jak troska, miłość i odpowiedzialność rodziców za prawidłowe wychowanie. Książka, służy od najmłodszych lat w różny sposób i stanowi źródło: komunikacji ze światem, źródło wiedzy, źródło rozwoju wyobraźni i rozwoju wrażliwości.

Zapraszamy naszych przedszkolaków
i ich rodziców
do częstych odwiedzin biblioteki.

                            Danuta Dąbrowska-Obrodzka, Ewa Wesołek, Zofia Sznura

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.