PROJEKT PROFILAKTYCZNY “JESTEM PRZECIW”

WIEŚCI Z SALONIKU

“JESTEM PRZECIW”

PROJEKT PROFILAKTYCZNY

 

 14 listopada w naszej filii odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu profilaktycznego “Jestem przeciw”.
Tym razem w listopadowy poranek gościliśmy uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 20, z Rudy Śląskiej.

Uczniowie z Kochłowickiej szkoły również mieli okazję wysłuchać trzech historii swoich rówieśników, których poznali podczas projekcji filmu pt. “Portale społecznościowe – czy można się uzależnić?” Warto wsłuchać się w krótkie opowieści osób,  borykających się z wyżej wymienionym problemem. Komputery, smartfony, portale społecznościowe, to narzędzia dzięki którym sprawnie posługujemy się we współczesnym świecie. Powinny nam służyć.

Nie wyobrażamy sobie innego i tak szybkiego komunikowania się z naszymi znajomymi. Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu komórkowego – tego małego i podręcznego komputera, który mniemam każdy z nas posiada, i potrafi się nim posługiwać. Jednakże zgodnie z tytułem filmu wiemy o tym, że Internet niesie z sobą całe mnóstwo zagrożeń. I o tych zagrożeniach, i jak się  tychże zagrożeń wystrzegać, opowiadają zarówno młodzi ludzie oraz osoby badające tak szeroko rozumiany problemy.

Bardzo ciekawa była dyskusja z młodzieżą, która jest świadoma, że od Internetu, od Portali społecznościowych, telefonów komórkowych bardzo szybko można się uzależnić. To co powinno nam służyć okazuje się, iż to my jesteśmy w tej służbie i tracimy swój cenny czas na przeglądanie, komentowanie, i czytanie bezsensownych postów, i informacji, które niejednokrotnie nas krzywdzą, a także naszych bliskich.

Drugim przykładem mówiącym o nadużyciach był film “Nikotyna – legalny narkotyk”. Tutaj również bohaterowie filmu opowiadają o sobie oraz swojej rodzinie.

Bardzo dziękuję młodzieży za aktywny udział w zajęciach. Mam nadzieję, że Program Profilaktyczny “Jestem przeciw” pomoże w zrozumieniu tego jakże ważnego problemu jakim jest uzależnienie.

Natomiast ankiety, które uczniowie wypełniają będą stanowić jeden z elementów do badań nad uzależnieniem dzieci i młodzieży.

Słodki poczęstunek był przerywnikiem i wyciszeniem nagromadzonych emocji.

Pozdrawiam i zapraszam do biblioteki.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.