PROGRAM PROFILAKTYCZNY

 

JESTEM PRZECIW

WIEŚCI Z SALONIKU

Dzień za dniem nasza filia gości uczniów na spotkaniach bibliotecznych.

15 listopada odwiedziła nas młodzież kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 28, aby wziąć udział w zajęciach profilaktycznych pod hasłem “Jestem przeciw”. Tak samo jak poprzednie klasy, i nasi czwartkowi goście mieli okazję zobaczyć dwa filmy dotyczące problematyki uzależnień.

Pierwszy z nich był opowieścią Błażeja, Magdy i Oli. Poznani bohaterowie zmagali się uzależnieniem od Portali społecznościowych. Te krótkie historie uświadomiły naszym gościom, jak szybko można wejść w sieć zwaną powszechnie Internetem, i jak trudno się wyplątać z tejże sieci, zwłaszcza, że zdawałoby się jest tak wiele do stracenia. Ale czy rzeczywiście tracimy czy też zyskujemy? Zapewne nasi znajomi w świecie wirtualnym są również godni uwagi i ważni. Przecież to nieistotne, że często są nam nieznani w świecie realnym. Ale tak samo ciekawi jak koleżanka z klasy, kolega z bloku, przyjaciel z podwórka. Zatem jakie są obawy psychologów przed uzależnieniem się od Portali społecznościowych?

To też na spotkaniu w SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16 toczyła się dyskusja o różnego rodzaju zagrożeniach związanych z problemem uzależnień.

Kolejnym filmem, który wspólnie obejrzeliśmy nosił tytuł “Nikotyna – legalny narkotyk”. Wstrząsająca historia chłopca, którego ojciec chorował na nowotwór płuc, była przestrogą dla grupy uczestników – uczniów kl VIII, którzy w tym wieku są już świadomi tak zagrożeń, jak i konsekwencji. Ale czy w istocie tak jest?

Krótka ankieta pozwoli psycholom oraz socjologom zdiagnozować problem, z którym borykają się uczniowie Szkół Podstawowych.

Dlatego też Program Profilaktyczny jest jedną z form rozmowy o uzależnieniach na neutralnym gruncie jakim jest BIBLIOTEKA.


Natomiast słodki poczęstunek jest przerywnikiem i okazją do rozmów z koleżanką, która dzisiaj usiadła obok mnie.

Pozdrawiam i zapraszam do sięgnięcia po ciekawe pozycje literackie na interesujące młodzież zagadnienia.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.