Pora dobrej książki. SALONIK ARTYSTYCZNY Filii nr 16 poleca

SALONIKOWE WIEŚCI

Szanowni czytelnicy, w związki z tym iż 24 kwietnia 2015 roku

naszą filię odwiedzi znana pisarka i dziennikarka

Pani MAŁGORZATA KALICIŃSKA

zapraszamy do czytania książek naszego gościa.

Małgorzata KALICŃSKA będzie gościem DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI

(DKK – KL – BARWY, DKK – DIALOG)

które działają w SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16

Na początek “LILKA”

“Bohaterką jest Marianna Roszkowska – kobieta po pięćdziesiątce, dziennikarka średniego szczebla w redakcji poczytnego, kolorowego czasopisma. Wychowana w kochającej rodzinie, ale doświadczywszy też wielu zakrętów i zawodów z perspektywy lat zaczyna głębiej przypatrywać się swojemu życiu. Kogo kochała, kto kochał ją, a kto ukształtował ją samą? Ile dobra zaznała, a ile zła?
Nadszedł czas, żeby spojrzeć na swe życie w zupełnie nowym świetle. Pustoszeje rodzinne gniazdo – dorasta syn i opuszcza dom matki, zaczynają odchodzić i umierać bliscy. Z pozoru normalna kolej rzeczy, na którą jednak nigdy nie jesteśmy gotowi. Marianna z powodu złych doświadczeń z młodości jest odrętwiała uczuciowo i dopiero konieczność zaopiekowania się nielubianą, samotną i chorą siostrą sprawia, że zaczyna się w niej rodzić ciepłe, a potem bardzo prawdziwe, a jednocześnie zaskakujące, gorące uczucie do niej”.

źródło:  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/137337/lilka

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.