MAJ 2017. WRĘCZONO BIBLIOSY. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

WIEŚCI NIE TYLKO Z SALONIKU

W DNIU BIBLIOTEKARZA

WRĘCZONO NAGRODY

BIBLIOS

MIŁO MI POINFORMOWAĆ, ŻE W ROKU 2017

NAGRODĘ BIBLIOS W KATEGORII CZYTELNIK ROKU

OTRZYMAŁ

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – KLUB LITERACKI – BARWY

W TYM ROKU UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD OBYŁA SIĘ

W CENTRUM INICJATYW SPOŁECZNYCH STARA BYKOWINA

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W IMIENIU BARWOWICZÓW ORAZ WŁASNYM

 W TOWARZYSTWIE BARWOWICZKI JOLI SZOSTAK, KTÓRA REPREZENTOWAŁA CZŁONKÓW DKK – KL – BARWY ORAZ PRZY WSPARCIU PREZESA I ZAŁOŻYCIELA BARW JERZEGO OBRODZKIEGO MIAŁAM ZASZCZYT ODEBRAĆ NAGRODĘ Z RĄK PREZYDENTA MIASTA PANA MICHAŁA PIEROŃCZYKA, PANI CECYLII GŁADYSZ WICEPRZEWODNICZĄCEJ RADY MIASTA ORAZ DYREKTORA MBP W RUDZIE ŚLĄSKIEJ PANA KRYSTIANA GAŁUSZKI. MIAŁAM RÓWNIEŻ OKAZJĘ PODZIĘKOWAĆ ZA UHONOROWANIE DOTYCHCZASOWEJ DŁUGOLETNIEJ DZIAŁALNOŚCI NASZEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI.

CIEPŁE SOWA POPŁYNĘŁY TAKŻE Z UST NASZEJ KOLEŻANKI JOLANTY SZOSTAK, KTÓRA ZAZNACZYŁA, IŻ JEST DUMNA, ŻE W NASZYM MIEŚCIE, W NASZEJ RUDZKIEJ KSIĄŻNICY W FILII NR 16 SPOTYKAJĄ SIĘ POECI I DYSKUTUJĄ O WSPÓŁCZESNEJ POEZJI, A ONA MOŻE W TYCH SPOTKANIACH I W TEJ DYSKUSJI UCZESTNICZYĆ, CO WIĘCEJ MA MOŻLIWOŚĆ PODZIELENIA SIĘ Z INNYMI SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI.

W KATEGORII BIBLIOTEKARZ ROKU

NAGRODĘ OTRZYMAŁA NASZA KOLEŻANKA
DANUTA ENENKIEL – KIEROWNIK FILII NR 15

Klub Literacki – BARWY, w Filii nr 16 Miejskiej Bibliotece Publicznej pod szyldem DKK działa od 10 lat. Natomiast w Rudzie Śląskiej od lat 33. Raz w miesiącu w SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16 odbywają się spotkania DKK – KL – BARWY. W programie prowadzone są dyskusje o książce, Turniej Jednego Wiersza, Warsztaty literackie.

  Klub Literacki “BARWY” – powstał w Klubie “Muza” – Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jesienią 1984 roku. Założycielem klubu, jest Jerzy Obrodzki (prezes od roku 1995) oraz prozaik Henryk Adamczyk (prezes do 1994 roku).  W klubie Muza K.L. BARWY działał do roku 1994. W latach 1995-1996, spotkania klubowiczów odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej w Galerii Działań “KREKOT “. Od roku 1997 do lipca 2006 – Barwowicze o poezji dyskutowali w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Od września 2006 Klub Literacki – BARWY działa w SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.

Formuła spotkań, które odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca okazała się na tyle interesująca, że przetrwała w niezmienionym kształcie przez wszystkie lata działalności klubu. Na początku prezentacja tekstów i Turniej Jednego Wiersza następnie Warsztaty Literackie, czyli omówienie wszystkich utworów zaprezentowanych na danym spotkaniu, a to oznacza osobiste interpretacje oraz krytyczno-literackie analizy. Od roku 2007, od włączenia Kl – BARWY do programu Dyskusyjnych Klubów Książki,
klubowicze rozmawiają , dyskutują o poezji i współczesnej prozie analizując przeczytane tomiki poezji i książki beletrystyczne.

W SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16 w ramach cyklu prezentacji dorobku twórczego członków Klubu Literackiego – BARWY, odbywają się wieczory autorskie. Do tej pory publiczność miała okazję poznać wiersze Piotra Pilarskiego, Jerzego Obrodzkiego, Jacka Dudka, Grzegorza Dernera, Danuty Dąbrowskiej-Obrodzkiej, Barbary Sładek, Barbary Janas, Konrada Małka, Krystiana Gałuszki, Mirosławy Pajewskiej, Beaty Bigos, Marcina Rokosza, Józefa Lipskiego oraz Zenona Wojtkowiaka.
Do DKK – KL -BARWY w ramach programu literackiego Instytutu Książki pt. “Tu czytamy”, raz w roku  zaproszamy na spotkania autorskie znanych i cenionych twórców.
A to, że w SALONIKU ARTYSTYCZNYM Filii nr 16 działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki, klubowicze i czytelnicy mogli poznać takich twórców jak: Janusz Leon Wiśniewski, Izabela Sowa, Tadeusz Kijonka, Marta Fox, Marian Kisiel, Teresa Oleś-Owczarkowa, Maciej Szczawiński, Katarzyna Enerlich, Janusz Koryl, Lidia Miś-Nowak, Małgorzata Kalicińska, Zbigniew Stryj, Lucyna Smykowska-Karaś, Krystyna Mirek.

Wieczory poezji oraz spotkania autorskie przygotowuje i prowadzi wiceprezes BARW, moderator DKK,  kierownik Filii nr 16 Danuta Dąbrowska-Obrodzka.

TO JUŻ TRZECI NASZ BIBLIOS I CZWARTA NAGRODA,
KTÓRA POWĘDROWAŁA DO FILII NR 16

ROK 2017 – BIBLIOS DLA DKK – KL – BARWY

ROK 2014 – NAGRODA – PRZYJACIEL BIBLIOTEKI DLA
BEATY NIEWIŃSKIEJ, ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ
PRZEDSZKOLA NR 7 ORAZ FILII NR 16

ROK 2012 – BIBLIOS DLA DKK – DIALOG

ROK 2008 – BIBLIOS DLA DANUTY DĄBROWSKIEJ-OBRODZKIEJ

 NAGRODZENI W ROKU 2017

http://www.sferatv.pl/…/wydar…/16765-wydarzenia-10-maja-2017

Dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam, Danuta Dąbrowska-Obrodzka wraz z PREZESEM BARW I BARWOWICZMI

Foto: własność MBP w Rudzie Śląskiej

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.