Grudzień. W BARWACH ŚWIĄTECZNIE

 

SALONIKOWE WIEŚCI

GRUDNIOWO! ZIMOWO! ŚWIĄTECZNIE!

W DYSKUSYJNYM KLUBIE KSIĄŻKI

KLUBIE LITERACKIM – BARWY

 

 

 

 

 

 

 

Miło powitać wszystkich gości, którzy w grudniowy pierwszy piątek zawitali do SALONIKU, aby porozmawiać o poezji. Oczywiście nie tylko poezja była tego wieczoru na pierwszym miejscu, jeszcze życzenia z okazji nadchodzących świąt i zbliżającego się 2017 roku.

Poetycki stół  zastawiony wierszami BARWOWICZÓW, smakołykami, które bądź co bądź, poetów również wprawiają w dobry nastrój.

Początek spotkania pełen nostalgii, ale w miarę upływu czasu i wierszy wszyscy się poetycko rozkręcają.

Pomimo iż w zamyśleniu, i z ogromną koncentracją

wsłuchujemy się w słowa czytane w danym momencie przez uczestników Turnieju Jednego Wiersza,
to już na Warsztatach literackich pozwalamy na upust emocji i merytoryczną dyskusję.
Po dawce białych i rymowanych utworów pora na opłatek oraz życzenia.

Serdeczności i uścisków nie brakowało tego grudniowego wieczoru.

To jedna z niewielu okazji do przekazania sobie wzajemnej życzliwości.
Nasze poetyckie kłótnie, wycinanie, skreślanie dotyczy tylko tego co na kartce, bo przecież wszyscy się lubimy a co najistotniejsze, mamy do siebie szacunek.

Ale  odstawiamy sentymenty. Wracamy do rozmowy o wierszach.
Wyrażamy swoje konkluzje, odczucia. Staramy się zawsze poprawić tekst, który właśnie przeczytała koleżanka lub kolega. Ale właśnie to jest wartościowe – ta szczerość wypowiedzi. I jeżeli na początku wzbudza kontrowersje to i tak prowadzi do przemyśleń, co w dalszej kolejności wzmacnia pokorę do słowa.

Aby nie przesłodzić do poezji włączmy odrobinę prozy. Tytuł być może nie do końca adekwatny do Świąt Bożegonarodzenia, natomiast zawartość książki jak najbardziej. Proza wzmocni nasze poetyckie reminiscencje.

Maria Nurowska odkrywa tajniki góralskiej duszy.

Maria Nurowska, pisząc tę powieść, czerpała inspirację z prawdziwych historii, które zdarzyły się na Podhalu.
“Zabójca” to historia Joanny Padlewskiej, młodej dziennikarki, w drodze do Zakopanego spotykającej tajemniczego mężczyznę. Zaintrygowana zachowaniem współpasażera kobieta, pod pretekstem pisania reportażu o Polakach, którzy wrócili z Ameryki, postanawia za wszelką cenę poznać historię Adama Madeja.

Wkrótce dowiaduje się, że spędził wiele lat w więzieniu San Quentin, które jest jednym z najcięższych więzień w USA. Trafił tam za zabójstwo, ale czy na pewno?
Z czasem Joanna zaprzyjaźnia się z Adamem, pomaga mu odbudować dom i stopniowo odkrywa, dlaczego trafił do więzienia i co tam przeżył. Adam powierza jej prowadzone przez lata zapiski więzienne, których lektura pozwala jej poznać prawdę o tym wyjątkowym człowieku. Wkrótce Joanna uświadamia sobie, że to, co czuje do Adama, to nie tylko przyjaźń.

Czy będzie potrafiła przekonać go, że ktoś taki jak on jest zdolny do miłości?
Niespodziewanie jednak sprawy się komplikują, wydawca Joanny publikuje nieautoryzowany wywiad, a zraniony Adam postanawia zerwać z Joanną wszelkie kontakty.
Czy Joannie uda się go odszukać?
Czy po tym, co się stało, potrafią jeszcze być razem?

Historia miłosna, jakiej jeszcze nie było.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199411/zabojca

Pozdrawiam, Danka

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.